ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6558529
*
nr 655 8529
Spegel
Rokokostil, höjd: 105
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2010
kl 18:31:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 21:15:07
1
100 kr
3/9 23:36:03
2
200 kr
4/9 17:47:43
3
400 kr
5/9 10:22:48
4
300 kr
6/9 12:19:53
5
Vinnande bud
6/9 17:12:24
3
600 kr
6/9 17:13:59
5
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
nr 655 8529
Spegel
Rokokostil, höjd: 105
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/9 21:15:07 | 1 | 100 kr |
3/9 23:36:03 | 2 | 200 kr |
4/9 17:47:43 | 3 | 400 kr |
5/9 10:22:48 | 4 | 300 kr |
6/9 12:19:53 | 5 | Vinnande bud |
6/9 17:12:24 | 3 | 600 kr |
6/9 17:13:59 | 5 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02